2010. február 20., szombat

Vélemény Barabási Albert-Lászlóval készült beszégetésről

Nagyon érdekes volt a műsor. Nagyon tetszik, ahogyan beszél, ahogy magyaráz. Jó felépítésű, alaposan megszerkesztett beszélgetés. Tetszik, hogy a magánélet keretében jelenik meg a tudományos munka, amit ő maga mutat be. Nagyon közérthetően, szemléletesen magyaráz. De a műsor közel egy órás, és a Tanárúr elég gyorsan beszél, ezért én a végére már nagyon elfáradtam. Tetszett, hogy a megszakítások kommentárjait női hang olvasta be (pihentető volt), és bizonyos idő elteltével változott a helyszín (új információ az agynak, ismét figyelemfelkelő). A műsor elején többször kiírták a Tanárúr nevét, amit a későbbiekben hiányoltam (később kapcsolódik be a műsorba, vagy csak szeretné megjegyezni a nevet). Tetszett, hogy gyakran szemléltettek, akár az előadás folyamán, akár a műsor kapcsán (ha nem a szöveg kötött le, akkor az ábrák, képek). A tudományos munkáját is közérthetően, szemléletesen, érdekesen mutatta be, hiszen ő van otthon a leginkább a (saját)témájában. Pont ezért gyakran ugrott is, és a lényegtelen dolgokkal nem terhelte a hallgatóságot. Nem használt bonyolult kifejezéseket, és ritkán használt szakszavakat, amiket mindig meg is magyarázott. Nagyon nagy embernek tartom.

2010. február 13., szombat

Reflexió Mrázik Júlianna: Médiapedagógia c. írására

A munka nagyon széles spektrumú. Nekem az a benyomásom, hogy, minden részből egy kicsit, az alapvetőt mutatta be a Tanárnő. Vannak részek, amik nagyon tetszenek (pl.: Internet, Távoktatás, Médiapedagógia). De a kompetenciák bemutatásánál én konkrétabb dolgokat vártam. Az audiovizuális eszközöknél én említeném a projektort és a digitális táblát is (ha folyamatosan frissíteni lehetne a munka digitális formáját). A tankönyvekről és az oktatófilmekről írt rész túl hosszú a többihez képest. Az oktatófilm használata viszont szerintem ritkaság, inkább hoznak a tanárok dokumentumfilm részletet, vagy természetfilmet, de mindenképp saját példányt (köszönhető a segédanyagok árának? vagy a tanári lelkesedének?).
Tetszik, hogy a blokkok végén feladatok vannak a témához kapcsolódóan. Nagyon jó, hogy van fogalomtár, és sok további irodalom van felsorolva (jó lenne tudni, mik az igazán jók ezek közül, vagy talán mind?). Nagyon tetszik, hogy témák szerint digitális anyagok elérhetőségei is fel vannak tüntetve.
Egy széles, sokrétű tudásból válogatott szeleteket, részeket ismertem meg a munka alapján a témáról.